DziennikArchitekta

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Niestety w dzisiejszych czasach trzeba mieć wszystko na piśmie, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, problemów na budowie, czy nieprzyjemnych konsekwencji. Przenosząc to na język naszej pracy - architekta wnętrz, który przygotowuje rysunki wykonawcze - trzeba mieć koniecznie wpisane wszelkie możliwe uwagi w rysunkach.

Chciałam się podzielić z wami ośmioma najważniejszymi poduszkami ochronnymi na tylną część ciała każdego architekta wnętrz.

Na koniec będzie mały bonus :)

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Jak wygląda mój dzień? W końcu to dziennik architekta, więc logicznym jest o tym napisać!

Przy prowadzeniu jednoosobowej firmy ważne, aby mieć swoje rytuały i nawyki. One nas pilnują abyśmy byli produktywni i nie rozmywali swojego dnia robiąc wiele „ważnych spraw”, które tak naprawdę później okazują się zupełnie nieistotne.

Staram się, aby każdy dzień był trochę inny. Nie znoszę monotonii i bardzo mnie frustruje monotonna i nieprzerwana praca od godziny 8 do 17. Oczywiście mam swój harmonogram i schemat godzin, których staram się trzymać, ale dopasowuję go wg swoich potrzeb. Co pomaga mi w prowadzeniu jednoosobowej firmy.

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Zaczęło się niepozornie ponieważ bywają dni kiedy telefon nie dzwoni co pięć minut, a maile nie przychodzą na skrzynkę w takich ilościach, że nawet nie jestem w stanie ich przeczytać. Dzisiaj przyszedł tylko jeden mail, który przewrócił mój cały dzień do góry nogami...
W skrócie brzmiał tak - "Kabina prysznicowa nie pasuje. Prosimy o zwrot"!

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Myślę, że ten artykuł zapoczątkuje cykl, który będzie zbiorem wielu ważnych uwag i wskazówek do zapiętania. Wynikają one z nabytego doświadczenia na budowach i sytuacji, które mogą spotkać każdego projektanta wnętrz. Dzisiaj na tapecie mamy kabinę pod zamówienie.

Dziennik Architekta Komentarze: 0

To będzie wpis głównie dla osób, którzy pracują w zawodzie architekta wnętrz, projektanta, czy designera. O tym jak pomóc sobie. Nie dokładać pracy oraz dodatkowych zadań do tak licznie już posiadanych. A może też - ty czytelniku, który trafiłeś tu przez przypadek - też znajdziesz coś w tym tekście dla siebie. Pomoże ci on usprawnić codzienną pracę lub uporządkować w końcu zdjęcia i inne pliki na komputerze.

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Życie architekta wnętrz jest zaganiane, pełne rzeczy do załatwienia, potwierdzeń, telefonów i maili. Warto pamiętać - czasami trzeba się wyciszyć. Zrobić odskocznie od tego z czym mamy do czynienia na okrągło.

Dziennik Architekta Komentarze: 0

Dziś z okazji 14 lutego – dnia zakochanych i miłości, życzę wam wszystkim, abyście nie przepracowali już nigdy więcej, ani jednego dnia w swoim życiu!

  • 1(current)
  • 2